Aplikacja Monosem

Nowości

Aplikacja Monosem

 

Aplikacja, którą można bezpłatnie pobrać z internetu
W celu ułatwienia ustawienia siewników punktowych, MONOSEM proponuje Państwu aplikację, którą można bezpłatnie pobrać na smartfona lub na tablet z systemem operacyjnym Android. Aplikacja służy do wskazania ustawień przekładni dystansowej siewnika w zależności od pożądanej obsady. Po wprowadzeniu modelu siewnika i danych go dotyczących (modelu przekładni dystansowej, rozstawu między rzędami, liczby otworów tarczy wysiewającej), wystarczy wpisać pożądaną obsadę na hektar w celu uzyskania informacji o najbardziej dopasowanym przełożeniu na przekładni dystansowej. Wszystkie dane mogą być zapisane w pamięci dla późniejszego wykorzystania. Po przeprowadzeniu kalibracji i uzyskaniu wiedzy o danych technicznych siewnika (model siewnika, rodzaj przekładni dystansowej, rozstaw między rzędami, liczba otworów tarczy wysiewającej) użytkownik wskazuje pożądaną dawkę wysiewu (obsadę/ha lub odległość między wysiewanymi w linii ziarnami), aby uzyskać najbardziej dobrane przełożenie na przekładni dystansowej. Aplikacja proponuje przełożenie odpowiadające ściśle wskazanej potrzebie lub przełożenia niższe lub wyższe, najbliższe pożądanemu ustawieniu. Wszystkie dane są zapisywane w pamięci aplikacji i mogą być wykorzystane w przyszłości, możliwe jest zapisanie wielu ustawień. Aplikacja w taki sam sposób proponuje przeprowadzenie ustawień podsiewaczy nawozów i aplikatorów Microsem.

Aplikacja, która może być używana przez większość klientów MONOSEM
Aplikację można pobrać ze strony internetowej Google Apps i App Store. Aplikacja jest dostępna w 5 językach (francuski, angielski, niemiecki, polski i rosyjski). Można ją wykorzystać dla większości nowych lub starych siewników punktowych Monosem.

Dzięki tej aplikacji, MONOSEM oferuje znakomite narzędzie, które służy do szybkiego ustawienia większości pracujących siewników MONOSEM.