Ramy Mixte

Nowości
Luty 2017 | Nowość

Ramy Mixte

Dysponowanie uniwersalną ramą siewnika i szybko zmieniać rozstaw między rzędami za pomocą prostego układu : taka jest główna zaleta siewników MONOSEM Mixte TFC2 i Monobloc2.

 

 

Boczne szyny ślizgowe EasySlide

Sekcje wysiewające są zamocowane do szyn EasySlide, mogą być przesuwane w bok dzięki ślizgom oraz układowi na śruby ślimakowej. Dzięki temu jest możliwe w polu przestawienie sekcji o 250 mm, wystarczy użyć klucza. Ten wyjątkowy układ o dużej precyzji i ekstremalnej solidności powoduje tylko minimalny wysuw (zaledwie 75 mm), przez co redukuje się wysuw do minimum i dysponuje się układem automatycznej blokady, by sekcje wysiewające zachowały swoją pozycję podczas pracy. Po zmodyfikowaniu rozstawu między rzędami, sekcje wysiewające, które nie są używane do siewu, są hydraulicznie podnoszone do góry.

 

TFC2 i Monobloc2 : ramy siewnika dla uzyskania maksymalnej uniwersalności

Boczne szyny ślizgowe EasySlide są stosowane na ramach TFC2 oraz Monobloc2. Ramy te posiadają bloki kół montowane z przodu siewnika, dzięki temu główna belka ramy jest wolna, można na niej zamontować sekcje wysiewające, które można przesuwać poprzecznie. Jeśli jest potrzeba, rozstaw kół można również szybko dostosować dzięki przestawianym blokom kół. Tutaj również wystarczy użyć klucz do odblokowania bloku koła. Blok koła wspiera się wtedy na wałkach, które.

 

Zmiana z 12 rzędów do wysiewu buraka na 8 rzędów do wysiewu kukurydzy poniżej 30 minut, w tym również zmiana tarcz wysiewających 

Kliknij tutaj, by obejrzeć prezentację video

Rozmieszczone na ramie składanej TFC2 6m, szyny ślizgowe EasySlide umożliwiają przestawienie siewnika na polu, wykorzystuje się zwykły klucz. Siewnik 12-rzędowy (rozstaw między rzędami 45 lub 50 cm) może być przestawiony na 8-rzędowy (o rozstawie 75 lub 80 cm), jedną maszyną można więc siać buraki, rzepak, kukurydzę, fasolę… Siewnik, czy będzie w konfiguracji 8 rzędów czy też 12 rzędów, zawsze zachowuje pozycję pływającą w pracy; kopiowanie terenu jest możliwe w każdych warunkach. Szyny ślizgowe EasySlide mogą być również umieszczone na ramie teleskopowej Monobloc2: w tym przypadku można przestawić siewnik z 6 rzędów (o rozstawie 75 lub 80 cm) na 7-rzędowy (o rozstawie 56,2 lub 60 cm), umożliwiając tym samym siew tym samym siewnikiem kukurydzy, rzepaku, sorgo, czy soi,…

Odpowiedź MONOSEM w zakresie uniwersalności siewników : ramy Mixte TFC2 i Monobloc2 mogą być szybko dostosowane do potrzeb rolników, zwłaszcza ich rozstaw między rzędami, z zachowaniem wysokiej jakości siewu i solidności ramy. Rozwiązanie wykorzystujące szyny ślizgowe może być zastosowane na innych ramach, aby sprostać specyficznym wymogom międzyrzędzia, np. w przypadku produkcji nasiennej.