SIEWNIK DO WARZYW

CZYM JEST SIEWNIK DO WARZYW ?

Siewniki do wysiewu warzyw są wyposażone w stopkowe sekcje wysiewające. Redlice stopkowe tworzą bruzdę siewną na pożądaną głębokość, którą można regulować. Umożliwia to dokładne osiągnięcie głębokości wysiewu, w zależności od potrzeb.

Rolnik na polu cebuli

KIEDY UŻYWAĆ SIEWNIKA DO WARZYW I DLACZEGO ?

Siewniki do wysiewu warzyw są siewnikami punktowymi pneumatycznymi, zostały specjalnie przygotowane do wysiewania drobnych nasion warzyw, takich jak sałata, cebula, marchew czy endywia.

SIEWNIK DO WARZYW W MONOSEM

Monosem proponuje klientom siewniki do siewu warzyw z różnymi sekcjami wysiewającymi.

Nasze siewniki MS były przedmiotem licznych badań, aby w 100% odpowiadały wymaganiom rynku upraw warzywnych.

Nasze produkty oferują naszym klientom nienaganną jakość wysiewu oraz równomierną głębokość. Siewnik MS to bardzo łatwy w obsłudze siewnik z równie prostymi ustawieniami.

W sumie jest to 5 różnych modeli siewników do warzyw, które oferujemy naszym klientom.

Rama sztywna 4 rzędy 75cm MS
Siewnik MS z boku

SEKCJA WYSIEWAJĄCA MS A

Te typ sekcji wysiewającej umożliwia wysiew w jednej linii lub wysiew pasowy. Dodając do sekcji drugie pośrednie kółko dociskowe, drugi zgarniacz ziarna i wymieniając pojedynczą redlicę na podwójną a także tarczę wysiewającą, sekcję można przezbroić na wersję C.

SEKCJA WYSIEWAJĄCA MS C

Ten typ sekcji wysiewającej jest idealny do przeprowadzenia wysiewu w 2 liniach na rzędzie lub siewu pasowego. Model siewnika wyposażony w te sekcje wysiewające szczególnie dobrze nadaje się do siewów z rozstawem między rzędami powyżej 20 cm.

Sekcję w wersji MS C poprzez zdemontowanie i wymianę niektórych elementów, można przezbroić na wersję MS A.

SEKCJE WYSIEWAJĄCE MS B I B2

Te dwa modele siewników doskonale nadają się do niektórych zastosować takich jak wysiew w jednej linii na rząd z bardzo wąskimi rozstawami między rzędami.

Te modele umożliwiają przeprowadzenie wysiewu z minimalnym rozstawem między rzędami wynoszącym 14 cm oraz z zachowaniem bardzo wysokiej precyzji, bez żadnego problemu.

SEKCJE WYSIEWAJĄCE MS D I D2

Te dwa modele sekcji wysiewających doskonale nadają się do wysiewu w dwóch liniach na rząd w dużych rozstawach między rzędami. Sekcja MS D nie posiada pośredniego kółka dociskowego, natomiast sekcja MS D2 jest w nie wyposażona. Możliwy jest siew w dwóch liniach o rozstawie między rzędami od 26 cm.

SEKCJA WYSIEWAJĄCA MS V

To jedyny typ sekcji wysiewającej z serii MS, który jest wyposażony w redlicę stopkową oraz w podwójny przedni krój talerzowy, który otwiera bruzdę. Ten model oferuje optymalny wysiew do nawet w trudnych warunkach.

Siewnik MS2 z boku

RAMY Monosem

W celu przeprowadzenia wysiewu wysokiej jakości siewnik można wyposażyć w odpowiednią ramę, oferującą szerokie spektrum zastosowania.

Rama sztywna :

Nasz model ramy sztywnej dostosuje się do Waszych oczekiwań. Rama sztywna to rozwiązanie ekonomiczne, solidne i trwałe.

Rama składana :

Nasz model ramy składanej oferuje sprawdzoną niezawodność oraz stabilność.
A wszystko to wraz z doskonałym kopiowaniem terenu.

KIM JEST MONOSEM ?

Rzeczywiście, współpracujemy z profesjonalistami, którzy czują się komfortowo zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym. Celem jest pomoc i doradztwo naszym klientom rolnikom w najlepszy możliwy sposób. Od ponad 70 lat Monosem jest pełnowymiarową francuską firmą specjalizującą się w siewnikach punktowych.

U podstaw naszej pracy leży zamiłowanie do dobrze wykonanej pracy i jakości. Za punkt honoru stawiamy sobie proponowaniem naszym klientom maszyn zaprojektowanych z wysokiej jakości materiałów. Przywiązujemy również dużą wagę do kontroli jakości naszych produktów. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć takie maszyny jak siewniki, pielniki i inne, które przetrwają próbę czasu.

Obecnie jesteśmy obecni w ponad 80 krajach i sprzedajemy nasze wysokiej jakości produkty i usługi dużej liczbie rolników.

W centrum wszystkich naszych prac są wartości, które traktujemy jako punkt honoru, a mianowicie: zaufanie i bliskość.

Aby zapewnić jak najdokładniejsze i najodpowiedniejsze doradztwo, dla naszych klientów dostępni są profesjonaliści i eksperci w swojej dziedzinie.

 

 

 

Sprzedawane przez nas produkty są wytwarzane w sposób zrównoważony. W celu utrzymania optymalnej wydajności dostarczamy naszym klientom części zamienne począwszy od tarczy rozdzielczej nie zapominając o redlicach.

Cały zespół Monosem jest do Państwa dyspozycji, aby zaoferować skuteczne rozwiązania, które łączą w sobie: produktywność, trwałość i prostotę.

Poza aspektem ludzkim, w Monosem służymy również środowisku poprzez nasze produkty. Rzeczywiście, te ostatnie są zaprojektowane w taki sposób, aby szanować środowisko i komfort rolników.

Oto podsumowanie trzech filarów, które kierują działalnością naszej francuskiej firmy o ludzkim wymiarze:

  • Uzyskanie wysokiej jakości wschodów, czym wyróżniają się wszystkie siewniki Monosem;
  •  Inteligencja na rzecz ekoodpowiedzialności, czyli dostarczanie rozwiązań zdolnych pogodzić produktywność, zrównoważony rozwój i prostotę;
  • Serwis godny wyzwania, aby zapewnić trwałość Waszych maszyn i osprzętu.