SIEWNIK PUNKTOWY

CZYM JEST SIEWNIK PUNKTOWY ?

Siewniki punktowe mogą wysiewać ziarno punktowo, jedno po drugim, z zachowaniem wcześniej ustawionej odległości między ziarnami. Niektóre z tych siewników, nazywane siewnikami do « drobnonasiennych », mogą wysiewać drobne nasiona, takie jak marchew lub rzepa, natomiast inne siewniki, nazywane siewnikami do « grubonasiennych » mogą wysiewać ziarna o większym rozmiarze jak na przykład fasolę czy groch.

Siewniki punktowe są również nazywane siewnikami precyzyjnymi, są to siewniki, które są szczególnie polecane do siewu o dużej obsadzie nasion.

Ilustracja liści, które pokrywają ziemię

JAKI SIEWNIK PUNKTOWY UŻYWAĆ I DLACZEGO ?

Siewniki mechaniczne są idealnymi siewnikami, jeśli zależy Ci na precyzyjnym kontrolowaniu powtarzalnej dawki . Są bardzo łatwe w użyciu i wymagają jedynie niewielkiej konserwacji.

Nasz unikalny model siewnika mechanicznego będzie przydatny, zwłaszcza jeśli chcesz wysiewać otoczkowane ziarno buraków lub cykorii.

SIEWNIKI PNEUMATYCZNE

Siewniki pneumatyczne posiadają możliwość dostosowania się do dużej ilości rodzaju gleb i upraw. Wykorzystują one kompresję powietrza do wysiewania materiału siewnego.

Ten typ siewnika oferuje szereg istotnych korzyści w zależności od tego, w jaki sposób będziesz z niego korzystać.

Firma Monosem oferuje cztery różne modele siewników pneumatycznych. Każdy z nich posiada swoją specyfikę. Na pewno znajdziesz siewnik, którego potrzebujesz do siewu.

Ilustracja kukurydzy
Ilustracja cebuli

SIEWNIKI DO WARZYW

Siewniki do warzyw są siewnikami punktowymi, specjalnie przygotowanymi do wysiewu drobnych nasion takich jak nasiona sałaty, marchwi, cebuli czy też endywii.

Monosem proponuje 5 różnych modeli, które na pewno będą odpowiadać potrzebom w zakresie wysiewu drobnonasiennych.

SIEWNIKI ELEKTRYCZNE

Siewniki elektryczne mogą być siewnikami pneumatycznymi lub siewnikami mechanicznymi. Te ostatnie wykorzystują wydajny napęd elektryczny oferujący wiele możliwości w zakresie regulacji prędkości tarcz wysiewających.

W Monosem opracowaliśmy siewnik elektryczny o nazwie ValoTerra. Ten wysokowydajny sprzęt umożliwia wysiew wielu rodzajów ziarna, takiego jak kukurydza, buraki, słonecznik, a nawet soja. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz na komforcie.

Ilustracja błyskawicy

SIEWNIKI PUNKTOWE W Monosem

W Monosem oferujemy siewniki punktowe każdego rodzaju. Wśród naszych siewników z pewnością znajdziesz to, czego szukasz, czy będą to siewniki elektryczne, pneumatyczne, do warzyw, czy siewniki mechaniczne.

Łącznie oferujemy naszym klientom blisko 8 różnych siewników zdolnych rozwiązać wszystkie problemy.

Nie wahaj się skontaktować z naszymi zespołami profesjonalistów, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich potrzeb w zakresie siewników precyzyjnych. Chętnie wskażą Ci rozwiązania, które najbardziej będą Ci odpowiadać.

KIM JEST MONOSEM ?

Od ponad 70 lat Monosem jest pełnowymiarową francuską firmą specjalizującą się w siewnikach punktowych.

U podstaw naszej pracy leży zamiłowanie do dobrze wykonanej pracy i jakości. Za punkt honoru stawiamy sobie proponowaniem naszym klientom maszyn zaprojektowanych z wysokiej jakości materiałów. Przywiązujemy również dużą wagę do kontroli jakości naszych produktów. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć takie maszyny jak siewniki, pielniki i inne, które przetrwają próbę czasu.

Obecnie jesteśmy obecni w ponad 80 krajach i sprzedajemy nasze wysokiej jakości produkty i usługi dużej liczbie rolników.

W centrum wszystkich naszych prac są wartości, które traktujemy jako punkt honoru, a mianowicie: zaufanie i bliskość.

Aby zapewnić jak najdokładniejsze i najodpowiedniejsze doradztwo, dla naszych klientów dostępni są profesjonaliści i eksperci w swojej dziedzinie.

 

Rzeczywiście, współpracujemy z profesjonalistami, którzy czują się komfortowo zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym. Celem jest pomoc i doradztwo naszym klientom rolnikom w najlepszy możliwy sposób.

Sprzedawane przez nas produkty są wytwarzane, by były trwałe. W celu utrzymania optymalnej wydajności dostarczamy naszym klientom części zamienne począwszy od tarczy rozdzielczej nie zapominając o redlicach.

Cały zespół Monosem jest do Państwa dyspozycji, aby zaoferować skuteczne rozwiązania, które łączą w sobie: produktywność, trwałość i prostotę.

Poza aspektem ludzkim, w Monosem służymy również środowisku poprzez nasze produkty. Rzeczywiście, te ostatnie są zaprojektowane w taki sposób, aby szanować środowisko i komfort rolników.