SIEWNIK PNEUMATYCZNY

CZYM JEST SIEWNIK CZYM JEST SIEWNIK

Siewnik pneumatyczny jest siewnikiem punktowym wykorzystującym podciśnienie powietrza do pracy i umieszczania nasion w glebie.

Zaletą siewników pneumatycznych jest to, że posiadają zdolność dostosowania się do dużej ilości gleb i upraw.

W siewnikach pneumatycznych istnieją dwa rodzaje dystrybucji: dystrybucja przez podciśnienie lub dystrybucja przez nadciśnienie. W siewnikach Monosem, w trosce o wszechstronność i jakość siewu, stosuje się dystrybucję podciśnieniową.

Ten typ siewnika jest bardzo łatwy w utrzymaniu i nie jest bardzo skomplikowany mechanicznie. To rzeczywiste zalety umożliwiające długotrwałe użytkowanie.

Ilustracja siewnika

KIEDY UŻYWAĆ SIEWNIKA PNEUMATYCZNEGO I DLACZEGO?

Możesz wybrać siewnik pneumatyczny do wysiewu ziarna. Umożliwia on również podsiewanie nawozów granulowanych i produktów mikrogranulowanych.

SIEWNIKI PNEUMATYCZNE W MONOSEM

W Monosem oferujemy naszym klientom 4 różne modele siewników pneumatycznych.

Mają one na celu jak najlepsze spełnienie ich oczekiwań. Siewniki są wytrzymałe, łatwe w regulacji, niezawodne i umożliwiają optymalny wysiew.

Trzy z oferowanych przez nas modeli, a mianowicie NG Plus 4E, Monoshox NG Plus ME i NX ME, to pneumatyczne siewniki talerzowe. To znaczy, że w ich wyposażeniu znajdują się talerzowe sekcje wysiewające ułatwiające penetrację gleby oraz możliwość pracy nawet w najbardziej trudnych warunkach.

Jeśli chodzi o czwarty model, czyli siewnik NC, jest on wyposażony w stopkowe sekcje wysiewające.

Ilustracja logo uprawy
Logo Monosem

Siewnik NC

Punktowy siewnik pneumatyczny NC jest bardzo wydajnym i wytrzymałym siewnikiem, który doskonale sprawdzi się przy niektórych rodzajach ziarna takich jak: kukurydza, słonecznik, soja, fasola, itp.

Naszym klientom oferujemy dwa rodzaje siewników NC:

Siewnik NC Classic, który jest bardzo wytrzymałym i efektywnym pneumatycznym siewnikiem punktowym. Doskonale sprawdzi się w przypadku niektórych rodzajów upraw na dobrze przygotowanych glebach, takich jak: kukurydza czy słonecznik;

NC Technic to siewnik pneumatyczny, który można określić jako bardziej wszechstronny. Model ten umożliwia kontrolę otwarcia i głębokości bruzdy. Dzięki temu dostosowuje się do różnych rodzajów upraw, takich jak soja, fasola, rzepak, groch, itp.

NG Plus 4e

NG Plus 4E to pneumatyczny siewnik punktowy który jest bardzo elastyczny w zastosowaniu, łączący wszechstronność i precyzję.
Krótko mówiąc, siewnik zapewnia naszym klientom wygodę i szybkość.
Optymalna jakość siewu zapewnia dużą precyzję oraz kontrolę głębokości.NG Plus 4E to pneumatyczny siewnik punktowy, który jest bardzo elastyczny w zastosowaniu, łączący wszechstronność i precyzję.
Krótko mówiąc, siewnik zapewnia naszym klientom wygodę i szybkość.
Optymalna jakość siewu zapewnia dużą precyzję oraz kontrolę głębokości.

Monoshox NG Plus ME

Seria siewników Monoshox NG Plus ME obniża koszty eksploatacyjne oferując optymalne wykorzystanie siewnika na maksymalnych powierzchniach. Ten model zapewnia jednorodne i równomierne wschody na dużej prędkości wysiewu.
Sekcje wysiewające zapewniają naprawdę optymalną stabilność.

Monoshox NX ME

Monoshox NX ME to pneumatyczny siewnik punktowy idealny do pracy w trudnych warunkach. Doskonale dopasowuje się do terenu, na którym pracuje, zachowując dużą stabilność.

Aby uzyskać maksymalny komfort i wydajność, do naszych modeli siewników pneumatycznych można dodać kilka instalacji.

  • Nasze terminale, które są w 100% kompatybilne z ISOBUS, umożliwiają zarządzanie obsadą, obsługę ścieżek technologicznych, obsługę sekcji z kabiny ciągnika itp.
  • Można również zamontować różne ramy. Naszym klientom zapewniamy kilka rodzajów ram, które z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby. Wybór ramy będzie zależał od liczby rzędów, a także rozstawów między rzędami, jakie chcesz uzyskać.
  • Nasz podsiewacz przyczepiany Cart oferuje bardzo proste zaopatrzenie w nawóz. Wszystko to przy pojemności transportowej 5000 litrów, dzięki czemu można zaoszczędzić czas, gdyż nie trzeba przeprowadzać załadunków w połowie przejazdu. W sprzedaży dostępne są również czołowe podsiewacze nawozów.
Logo Monosem

KIM JEST MONOSEM ?

Od 70 lat Monosem oferuje wszelkiego rodzaju siewniki w ponad 50 krajach, aby pomóc jak największej liczbie rolników.

Nasze francuskie przedsiębiorstwo bardzo poważnie traktuje swoją rolę i zobowiązuje się do oferowania swoim klientom produktów i usług najwyższej jakości.
Nasze siewniki są produkowane we Francji, a dokładniej w Largeasse.
Od momentu powstania Monosem jakość jest dla nas silnym wymogiem.

Wymagania są także związane z wyborem technik oraz doradztwem dla klientów. Nasi doradcy dysponują wiedzą praktyczną, są kompetentni, by jak najlepiej odpowiadać na pytania i oczekiwania klientów.