SIEWNIK ELEKTRYCZNY

CZYM JEST SIEWNIK
ELEKTRYCZNY ? ?

Niezależnie od tego, czy są to siewniki pneumatyczne czy siewniki mechaniczne, napęd elektryczny jest do nich dostępny.

Siewniki elektryczne posiadają w wyposażeniu silniki elektryczne, dające duże możliwości, szczególnie w zakresie regulacji prędkości tarczy wysiewających.

Ilustracja błyskawicy

KIEDY UŻYWAĆ SIEWNIKA ELEKTRYCZNEGO I DLACZEGO?

Siewniki elektryczne są używane przez osoby poszukujące wygody, ponieważ są to siewniki umożliwiające uzyskanie komfortu. Są to również siewniki, które są używane przez osoby, które chcą mieć bardzo mało czynności konserwacyjnych na swoim sprzęcie a jednocześnie zachować niezawodną wydajność.

SIEWNIK ELEKTRYCZNY W MONOSEM

W Monosem rozwinęliśmy nowy siewnik o bardzo wysokich osiągach ValoTerra który jest nową generacją siewników punktowych w 100% elektrycznych, wyposażonych w opatentowany aparat rozdzielający ziarno.

Jak jego nazwa wskazuje, ten model został rozwinięty w celu waloryzowania potencjału ziemi wnosząc przy tym maksymalną ochronę.

W centrum tego siewnika elektrycznego znajdują się 3 różne wymiary :

Logo Valoterra

Wschody i produktywność na rzecz rentowności :

Dzięki nowej, w 100% elektrycznej architekturze, nasz model siewnika ValoTerra zapewnia naszym klientom wschody a w ten sposób zwiększoną produktywność. Aparat rozdzielający pracujący w architekturze 56 Voltów oferuje możliwość rozdzielania ziarna w samym sercu siewnika. Poza zwiększaniem osiągów w siewie, te siewnik elektryczny dowodzi również wielkiej łatwości obsługi, dużej solidności a w ten spsób także wszechstronności.

Zawsze, dzięki udoskonalonemu aparatowi rozdzielającemu ziarno, precyzja wysiewu jest wyższa, by móc pracować na wysokiej prędkości roboczej.

Inteligencja na rzecz odpowiedzialności ekologicznej :

Produktywność jest dobra, ale w połączeniu z poszanowaniem środowiska staje się jeszcze lepsza. Dzięki tym dwóm rozwiązaniom: Microsmart i Fertismart, Monosem ma możliwość zaoferowania w 100% elektrycznego siewnika, który zapewnia ochronę i odżywianie uprawy.

Microsmart to aplikator do mikrogranulatów dostępny do siewnika ValoTerra, pozwalający kontrolować wszystkie rzędy. Dzięki temu nasi klienci mogą osiągnąć do 8% oszczędności nakładów. W ten sposób aplikowanie produktów jest bardzo precyzyjne a możliwe dawkowanie wynosi od 2 do 35kg/ha. Zawsze z myślą o poszanowaniu środowiska, funkcjonalność aplikacji różnymi drogami maksymalizuje wydajność produktu przy jednoczesnej optymalizacji ilości nakładów.

Jeśli chodzi o podsiewacz nawozów Fertismart, to nowe i inteligentne rozwiązanie służy nawożeniu. Ta funkcja umożliwia zasilenie każdego rzędu nawozem granulowanym. Operacja umożliwia uzyskanie dawek podsiewania do 600 kg/ha grawitacyjnie. Układ ten oferuje również szereg korzyści, w tym korzyści dla środowiska. Precyzja podsiewania nawozem oferowana przez Fertismart ogranicza ulatnianie się nawozów, a tym samym redukuje emisję gazów cieplarnianych nawet o 80%.

Technologia dla komfortu i przyjemności obsługi :

Komfort i przyjemność korzystania z produktów ma ogromne znaczenie.

Z tego powodu wyposażyliśmy nasz siewnik ValoTerra w oprogramowanie do sterowania i monitorowania operacji siewu. Oznacza to, że nasi klienci mogą sterować siewnikiem z terminala kompatybilnego z Isobus.

Nasze ergonomiczne i łatwe w obsłudze oprogramowanie pozwala na konfigurację i kontrolę podziału ziarna.

KIM JEST MONOSEM ?

W ponad 80 krajach na całym świecie wielu rolników korzysta z wydajności i jakości produktów oraz usług oferowanych przez Monosem.

To dzięki naszemu 70-letniemu doświadczeniu w branży jesteśmy w stanie zaoferować instalacje wysokiej jakości.

U podstaw naszej pracy leżą 3 podstawowe zasady, którymi są:

  • Innowacja na rzecz rolnictwa;
  • Najwyższa wydajność;
  • Inteligencja na rzecz eko-odpowiedzialności.

Siewniki i inne produkty, takie jak pielniki sprzedawane przez Monosem, są produktami zaprojektowanymi i wyprodukowanymi we Francji, w Largeasse i które zostały opracowane z myślą o trwałości, niezawodności i wydajności agronomicznej.

Materiały użyte do produkcji produktów są starannie dobierane w celu uzyskania trwałych przez wiele lat i efektywnych produktów.

W centrum naszej pracy stawiamy zaufanie i bliskość z naszymi klientami.

Chcąc utrzymać solidną relację z klientami, za punkt honoru stawiamy sobie otaczanie się kompetentnymi osobami, aby jak najlepiej doradzać naszym klientom. W tym celu wybieramy współpracę z ekspertami zarówno w części terenowej, jak i teoretycznej. Są oni w stanie zapewnić naszym klientom skuteczne i trafne porady.

Staramy się produkować instalacje wysokiej jakości, które będą trwałe. W celu utrzymania optymalnej wydajności podzespołów wysiewających proponujemy naszym klientom zaopatrywanie się w nasze oryginalne części zamienne.