Przejdź do zawartości

APARAT ROZDZIELAJĄCY ZIARNO VALOTERRA

sierpień 2022

siągnięcie pełnego potencjału materiału siewnego i każdego pola jest ostatecznym celem siewu. Wyposażone w nowy aparat rozdzielający ziarno, serce siewnika ValoTerra zapewnia precyzję niezbędną do dobrego wysiewu. Dzięki układowi podciśnieniowemu wysiew odbywa się z taką samą równomiernością. Dla większej precyzji możliwa jest regulacja ze skokiem 100 ziaren na hektar.

Objętość zbiorników na ziarno jest zoptymalizowana w celu uzyskania autonomii i ułatwienia załadunków. ValoTerra oferuje pojemność 70 litrów na ziarno na każdym rzędzie, czyli np. 160 000 ziaren kukurydzy. Aby przejść się z jednej uprawy na drugą, wystarczy zmienić tarczę wysiewającą ! Wynik: zmiana z jednej uprawy na drugą zajmuje mniej niż minutę na jeden rząd! Nowe dźwignie wykonujące jedną czwartą obrotu aktywnie przyczyniają się do tej znaczącej oszczędności czasu operacyjnego.
Alternator pokładowy dostarcza moc 5,6 kW. Zapewnia napięcie 56 V i elastycznie napędza siewnik dzięki niskiemu natężeniu prądu. Do jego działania nie są potrzebne żadne akumulatory! Każda część została zatem zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić użytkowanie i adaptację nowego siewnika ValoTerra.
Nowy, opatentowany aparat rozdzielający ziarno ValoTerra wykazuje precyzję podziału ziarna w każdych warunkach. Pojawia się kilka ważnych innowacji dla zoptymalizowanego i niezrównanego układu podciśnieniowego:

  • Wkładka w pozycji pływającej ułatwiająca obracanie się tarczy wysiewającej
  • Silnik elektryczny w osi tarczy wysiewającej
  • Aparat rozdzielający zamontowany na fleksiblokach
  • Regulowana przesłona ziarna : Możliwość odłączenia aparatu rozdzielającego od ziarna
  • Nowy zgarniacz ziarna z 3 ząbkami
  • Jakość rozdzielenia ziarna jest widoczna : przez okienko kontrolne, na wyświetlaczu terminala Isobus lub na smartfonie, dzięki dedykowanej aplikacji
  • Łatwość ustawienia pojedynkowania ziarna
  • Wystarczy wymienić tylko tarczę wysiewającą, by zmienić wysiew z jednej uprawy na inną : zabiera to mniej niż minutę na rząd
  • Uniwersalność podziału ziarna dzięki układowi podciśnienia

dowiedzieć się więcej
aktualności

ValoTerra MultiSlide

Więcej informacji

Monosem Eternity

Więcej informacji

ValoTerra Ultimate – ASG

Więcej informacji

Wprowadzenie na rynek nowego siewnika ValoTerra

Więcej informacji

NOWA APLIKACJA MONOSEM PLUS

Więcej informacji

FertiSmart & MicroSmart

Więcej informacji

SmartAccess

Więcej informacji